De Gevangenpoort Den Haag

De Gevangenpoort aan het Buitenhof in Den Haag
Politiek cachot aan het Buitenhof in Den Haag
Witte de With en Johan van Oldenbarnevelt zijn enkele van de gevangenen die in de Gevangenpoort aan het Buitenhof in Den Haag opgesloten hebben gezeten. Lijfstraffen, maar ook martelen en het ter dood brengen waren hier vroeger dagelijkse gebruiken.Tegenover het Binnenhof
In de 14de-eeuwse Haagse Gevangenpoort konden verdachten zowel opgesloten, verhoord, gemarteld en berecht worden. Het ging er hier in vroeger tijden niet bepaald zachtzinnig aan toe om mensen aan het praten te krijgen of te straffen: duimschroeven, halsbanden met scherpe spijkers, ijzers waarmee de beul kon brandmerken, hakbijlen om ledematen af te zetten, een apparaat om haren mee uit te trekken; hier werden gevangenen letterlijk een kopje kleiner gemaakt. Overigens vond het martelen achter gesloten deuren plaats. Alleen de doodstraf werd buiten uitgevoerd; dan kon iedereen zien wat er gebeurde als je hetzelfde vergrijp pleegde.Arm of rijk
Overigens maakte het wel uit of je arm of rijk was. Mensen met geld konden een luxere cel huren zodat ze niet een ruimte met andere gevangenen hoefden te delen. Ook kon je wijn drinken; mensen zonder geld waren aangewezen op met ziektes vervuild slootwater.De Haagse Gevangenpoort is in gebruik geweest als gevangenis van de zestiende tot en met de negentiende eeuw.
Gevangenpoort
Adres en routebeschrijving
Buitenhof 33Den Haag
gevangenpoort.nl
blog comments powered by Disqus
Disclaimer
Aan deze informatie kunnen geen rechten worden ontleend. Neem altijd contact op met de locatie voor de laatste informatie, prijzen en beschikbaarheid. De plaatsaanduiding op de kaart is slechts een indicatie en kan afwijken van de werkelijkheid. De plaats van de hotspot is niet altijd de ingang, parkeerplaats of route! De beoordelingen op deze site worden geplaatst door bezoekers en vertegenwoordigen niet de mening van de redactie.
|
|
|
|
Dagje uit Zuid-Holland
Hot Walk of Fame RotterdamHot Het laaaaangste gedicht ter wereld
Hot Tiengemeten
Hot De capitulatie van Nederland in 1940
Hot De grootste deuren van Nederland
Hot Laagste punt van Nederland
Hot Sprookjesbeelden aan zee
Hot Werelderfgoed in Kinderdijk
Hot De Gevangenpoort
Hot Gevel Gedichten
Hot Reis om de wereld in 8 uur!
Hot Hotels langs de kust
Tips?




