Griezelen bij de mummies van Wieuwerd
Wieuwerd (Wiuwert), Friesland

Het kerkje van Wieuwerd op een mooie zonnige winterochtend
Over de mummies van Wieuwerd doen de meest vreemde verhalen de ronde. Zijn er aardstralen in het spel? Heeft het iets met de grond te maken? Of zijn de mummies het gevolg van een mysterieuze tochtstroom? En wie kenden allemaal het geheim? Een kelder vol geheimzinnige verhalen!
Van de farao's is tot in detail bekend hoe de lichamen gebalsemd en voorbereid werden op hun reis naar het dodenrijk. Van de mummies in Wieuwerd is het minder duidelijk welke processen een rol hebben gespeeld (en nog steeds spelen) bij het conserveren van de lichamen.
Neem vanuit Sneek de N354 richting Leeuwarden. Bij het plaatsje Dearsum afslaan naar de N384. Wieuwerd (Wiuwert) staat op de borden aangegeven. Het ligt op zo'n 10 kilometer vanaf Sneek.
De grafkelder met mummies ligt onder de Nederlands Hervormde kerk van het dorpje.
Maandag t/m zaterdag
10:00 - 11:30
13:00 - 16:30
(Openingstijden onder voorbehoud)
Van de farao's is tot in detail bekend hoe de lichamen gebalsemd en voorbereid werden op hun reis naar het dodenrijk. Van de mummies in Wieuwerd is het minder duidelijk welke processen een rol hebben gespeeld (en nog steeds spelen) bij het conserveren van de lichamen.
Experimenten
Diverse wetenschappelijke experimenten - o.a. met dode kippen die nog heel luguber kunnen fladderen - hebben geen duidelijkheid kunnen verschaffen. Eén ding is zeker, de lichamen zijn niet geprepareerd en op sommige plaatsen in de kerk worden de lichamen beter geconserveerd. De plaatselijke goudsmid wist hier indertijd duidelijk meer van en kocht de beste plaats in de kelder onder de kerk. Overigens komt natuurlijke mummificatie ook op andere plaatsen in Friesland voor.
|
|
|
| foto links: Het interieur van de kerk. Onder het koor bevindt zich de kelder met de mummies. foto rechts: Binnenvallend licht op de kerkvloer. | ||
Mummies van Wieuwerd (Wiuwert)
Adres en routebeschrijving
Nederlands Hervormde Kerk in WieuwerdNeem vanuit Sneek de N354 richting Leeuwarden. Bij het plaatsje Dearsum afslaan naar de N384. Wieuwerd (Wiuwert) staat op de borden aangegeven. Het ligt op zo'n 10 kilometer vanaf Sneek.
De grafkelder met mummies ligt onder de Nederlands Hervormde kerk van het dorpje.
Openingstijden
April t/m oktoberMaandag t/m zaterdag
10:00 - 11:30
13:00 - 16:30
(Openingstijden onder voorbehoud)
|
|
|
|
Hotspots Friesland
Hot Griezelen bij de mummiesHot Elfstedenmonument
Hot 11 steden bedevaart in Bartlehiem
Hot Keerpunt Dokkum
Hot De Finish van de Elfstedentocht
Hot De 'luchtspiegeling' van Bears
Hot Luchtwachttorens
Hot Het middelpunt van Friesland
Hot De tempel van Marrum
Hot De grootste zandbak van Nederland
Hot Gekke plaatsnamen
Hot Kazematten Kornwerderzand
Hot De noordelijkste telefooncel
Hot Werelderfgoed in Friesland
Hot 4000 treinen
Hot Onbewoonde eilandjes
Hot Oudste planetarium ter wereld
Hot Friesland top 10
Tips?




